Creative Music ogłasza kolejny wyjątkowy koncert pod hasłem WAWA POMAGA ARTIEMU!

Creative Music ogłasza kolejny koncert, tym razem pod hasłem WAWA POMAGA ARTIEMU! Jest to kolejna akcja, która ma na celu pomóc naszemu przyjacielowi Artyomowi w walce z chorobą.

https://www.facebook.com/events/718999618166438/

Arti - czyli Artyom Serdyuk, bo o nim mowa - urodzony w Białorusi muzyk udzielający się w wielu projektach, współpracujący z zespołami m.in. Thy Disease, Deathbringer, Disloyal, Woe Unto Me i szeregu innych, wieloletni animator sceny undergroundowej na terenach byłego bloku wschodniego, promujący z niesłabnącą energią polską kulturę muzyczną. Fan ekstremalnych dźwięków, zawsze spieszący z pomocą, wiedzą i doświadczeniem przy organizacji wszelakich przedsięwzięć metalowych, ale przede wszystkim nasz bardzo dobry kompan i przyjaciel, z którym wspólnie organizujemy trasy i koncerty w Europie od wielu lat.

W 2012 roku okazało się, że cierpi on na wirusowe zapalenie wątroby typu C. WZW C to choroba zakaźna, która spowodowana przez wirusa zapalenia wątroby typu C zajmuje głównie wątrobę. Często przebiega bezobjawowo, ale jego przewlekła postać może prowadzić do marskości wątroby. Standardowymi lekami przeciwko wirusowi HCV jest interferon pegylowany alfa-2 oraz rybawiryna. U chorych, u których rozwinie się marskość lub rak wątroby, konieczny może być przeszczep wątroby, po którym zakażenie mimo wszystko powraca.

Obecnie nie istnieje żadna szczepionka przeciwko WZW C.
Niestety - na Białorusi nie ma żadnych fundacji państwowych ani społecznych, które by w tym mogły pomóc choćby częściowo pokrywając koszty leczeń i badań, które za naszą wschodnią granicą również są płatne. W takiej sytuacji wszystkie koszta są po stronie chorego i w tym konkretnym przypadku rok badań i terapii pochłonął około 3000 Euro. Było to leczenie interferonem, które jak się okazało było nieskuteczne.

Obecnie u Artiego zdiagnozowano zwłóknienie wątroby trzeciego stopnia, które jest ostatnim etapem przed wystąpieniem marskości wątroby. Konieczny jest kolejny rok leczenia, tym razem za pomocą innego - skuteczniejszego leku - interferonu pegylowanego, który jest czterokrotnie droższy - potrzebne na ten cel jest 12000 Euro.

Wspólnie z naszymi przyjaciółmi jednogłośnie postanowiliśmy pomóc Artiemu organizując koncerty charytatywne, z których cały dochód będzie przeznaczony dla niego na leczenie tej ciężkiej i kosztownej choroby.

Na koncercie wystąpią przedstawiciele warszawskiej oraz krakowskiej sceny rockowej i metalowej: Enclose którego wokalistą jest Juan Carlos Cano zwycięzca 4 edycji „The Voice Of Poland”, Leash Eye, Jack Crusher, Dormant Ordeal oraz God Said No. Jako gość specjalny zagra Thy Disease.

WAWA POMAGA ARTIEMU!

15.08.2014 - Warszawa, „Piwnica pod Harendą” ul. Krakowskie Przedmieście 4-6
Otwarcie: 18:00 | Start 19:00 Bilety w przedsprzedaży: 20pln W dzień koncertu: 30pln

Wystąpią:

Enclose - Post grunge, hard rock - Lublin
www.facebook.com/ENCLOSEMX

Thy Disease - Industrial / Groove - Kraków
www.facebook.com/thydisease

Leash Eye - Hard Truckin' Rock - Warszawa
www.facebook.com/leasheye

Jack Krusher - Metal - Warszawa / Busko Zdrój
www.facebook.com/jackcrusherband

Dormant Ordeal - Death Metal - Kraków
www.facebook.com/dormant.ordeal

God Said No - Rock 'n' Roll - Warszawa
www.facebook.com/godsaidnoband