Management

THY DISEASE

Ta nietuzinkowa formacja rodem z Krakowa, która uciekając od tradycyjnej metalowej konwencji w nieszablonowy sposób dokonuje mirażu sztuki ekstremalnej i nowoczesnej, depczącej europejskim trendom po pietach elektroniki. Przemyślana, oparta na koncepcje na koncepcie łączącym Matrix z Armagedonem - cybernetyczna muzyka Thy Disease - znakomicie przyjmowana przez fanów znajduje też coraz szersze uznanie mediów. Materiał z "Costumes Of Technocracy" - ostatniego krążka formacji, naznaczonego kultowym symbolem Syndykatu, świetnie sprawdza się na scenicznych deskach.

Skład:
• Sirius - vocals
• Yanuary - guitar
• Andrew - bass
• Ireq - drums
• Vx The Mind Ripper - synthesizers, loops & samples
• Artyom - guitar

Gatunek:
Industrial Groove Metal

Wytwórnia:
Mystic

WWW:
http://www.thydisease.com
http://www.myspace.com/thydisease
https://www.youtube.com/user/thydiseaseofficial
http://vk.com/thydiseaseofficial

Video:Dyskografia:
Art of Decadence (1999, EP Creative Music)
Devilish Act of Creation (2001, Metal Mind Productions)
Cold Skin Obsession (2002, Metal Mind Productions)
Extreme Obsession Live ( 2002,Metal Mind Productions)
Neurotic World of Guilt (2004, Metal Mind Productions)
Rat Age (Sworn Kinds Final Verses) (2006, Empire Records, Metal Mind Productions)
Anshur-Za (2009, Mystic Production, Indie, MVD)
Costumes of Technocracy (2014, Mystic Production)

Biografia:
Grupa powstała 1999 roku w Krakowie z incjatywy gitarzysty Dariusza Stycznia pseudonim "Yanuary". Skład zostaje uzupełniony o wokalistę Michała Senajko pseudonim "Psycho" oraz gitarzystów znanych jako "Pepek" (gitara), "Hiv" (bass) i perkusistę "Pinocchio".
Tego samego roku w Yaro Home Studio zarejestrowano pierwsze demo "Art Of Decadence" zawierające cztery utwory autorskie oraz cover Madonny "Frozen".
Rok później we wrześniu 2000 roku zarejestrowano materiał promo zawierający dwa utwory pt. "Cursed" i "Crashing the Soul". Wraz z kompozycjami z pierwszego demo, materiał ukazał się na promocyjnym mini albumie grupy.
W styczniu 2001 roku doszło w zespole do zmian personalnych. Nowym basistą został Marek Kowalski pseudonim "Marcotic", do zespołu dołączył ponadto Jakub Kubica pseudonim "Cube" (instrumenty klawiszowe). Jesienią 2001 roku zespół podpisał kontrakt z Metal Mind Productions opiewający na wydanie trzech albumów. Tego samego roku ukazał się debiutancki album grupy pt. "Devilish Act of Creation".
Longplay został uznany przez czytelników czasopisma Metal Hammera za debiut roku.
W marcu 2002 zespół wystąpił na festiwalu Metalmania.
W czerwcu tego samego roku grupę opuścił perkusista "Pinochio", którego zastąpił Maciej Kowalski pseudonim "Alize666"/"Darkside".
We wrześniu 2002 zarejestrowano drugi album grupy pt. "Cold Skin Obsession".
8 września 2002, wraz z Vader, Krisiun i Decapitated, zespół wystąpił w krakowskim studio telewizyjnym na Krzemionkach. Koncert został zarejestrowany i wydany jako materiał DVD/VHS.
Wydawnictwo to pod nazwą Extreme Obsession Live ukazało się w 2004 roku.
Na przełomie 2003 i 2004 roku grupa nagrała trzeci album pt. "Neurotic World of Guilt".
Wydawnictwo spotkało się z pozytywnymi recenzjami zarówno fanów jak i krytyków, był to również ostatni LP firmowany przez Metal Mind Records. W między czasie nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty, "Alizee666" zastąpił Jakub Chmura pseudonim "Cloud".
W 2006 roku zespół podpisał nowy kontrakt z firmą wydawniczą Empire Records i ukazał się czwarty album grupy zatytułowany "Rat Age (Sworn Kinds Final Verses)". Był to przełom w dyskografii Thy Disease, w Polsce płyta sprzedała się w nakładzie 5000 sztuk.

Zespół w ramach promocji ruszył z koncertami zaczynając od Polskiej trasy "Rat Race Tour 2006"
odwiedzając największe miasta w towarzystwie Scepitc, Virgin Snatch, Rasta.
Następne koncerty odbyły się we Francji, Holandii, Belgii, Czechach oraz na ukraińskim festiwalu "Metal Head Mission 2006", natomiast pod koniec roku grupa wzięła udział w trasie koncertowej na terenie Białorusi i Rosji docierając z koncertami aż na Syberię.

Na tej trasie wokalistę Psycho zastąpił Sebastian "Sirius" Syroczyński który współpracował z zespołem już w 2005 roku zastępując na pojedynczych koncertach.

W 2007 roku Thy Disease uzupełnij skład "Metalflia 2007-Tour in Poland" występując w roli co–headlinera.
W 2008 roku formacja rozpoczęła prace nad kolejnym albumem studyjnym.
Gościnnie w sesji nagraniowej wziął udział Wacław "Vogg" Kiełtyka - lider grupy Decapitated.
Również w 2008 roku grupa nawiązała współpracę z Rafałem Brauerem, który objął stanowisko sesyjnego basisty.
W 2009 roku THY DISEASE podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Mystic Production opiewający na trzy płyty.
30 listopada tego samego roku ukazał się piąty album zespołu zatytułowany "Anshur-Za".
Z początkiem 2010 roku w towarzystwie Virgin Snatch i Armagedon zespół wyruszył na dwutygodniową trasę po Polsce.
Finałowy koncert w odbył się Krakowie na którym grupa świętowała dziesiątą rocznicę powstania.

Podczas trasy "Creative Act Of Music 2010" Michała Senajko zastąpił po raz kolejny Sebastian "Sirius" Syroczyński oprócz tego kontuzjowanego Jakuba Chmurę na pierwszej części trasy zastąpił
Ireneusz ”Ireq” Gawlik.

W kwietniu 2010 roku dzięki Indie Recording miała miejsce Europejska premiera "Anhur Za" natomiast w lipcu dzięki MVD płyta ukazała się w USA i Kanadzie. Zespół wystąpił tego roku na kilku prestiżowych festiwalach.do tych najważniejszych z pewnością można zaliczyć kolejny występ na Metal Head Mission na Ukrainie oraz Castle Party w Bolkowie .

W 2011 w zespole doszło do zmian personalnych, mianowicie nowym wokalistą oficjalnie został Sirius, keyboardzistą Piotr "VX" Kopeć z grupy Atrophia Red Sun, basistą Marcin "Novy" Nowak, natomiast funkcję perkusisty objął Paweł "Paul" Jaroszewicz.
W tym składzie zespół zagrał szereg koncertów w kraju jak i zagranicą m.in w Estonii na festiwalu "Hard Rock Laager 2011". Jeszcze tego samego roku grupa zagrała trasę "Contaminated Summer Tour 2011" występując na letnich festiwalach oraz koncertach klubowych na których Pawła zastępował „Ireq”.

Pod koniec roku zespół zagrał trasę koncertową "Eastern Conqest Tour 2011" na której ponownie odwiedził Białoruś, Ukrainę oraz Mołdawię.
Wraz z początkiem 2012 roku tuż przed rozpoczęciem nowym albumem Thy Disease wyrusza na specjalną trasę koncertową "Covan Wake The Fuck Up"
aby razem z czołówką polskich zespołów metalowych pomóc poszkodowanemu w wypadku wokaliście Decapitated Adrianowi Kowankowi.
W okresie wiosennym w przewie procesu twórczego zespół zakwalifikował się do "Eliminacji Do Przystanku Woodstock 2012" i dostał się do finału.
W sierpniu 2012 roku Thy Disease zaszywa się w Creative Music Studio na okres kilku miesięcy aby w nowym składzie zarejestrować długo oczekiwany album. Dochodzi w tym okresie do dwóch zmian w składzie, zespół opuszczają Novy i Paul ich miejsce kolejno zajmują Artyom z którym zespół zagrał trasę ( Covan Wake The Fuck Up ) oraz Ireq.
Pod koniec roku grupa wyrusza na trasę koncertową pod szyldem "Frozen Plague Tour 2012/2013" – ze względu stan zdrowia Artyom-a zastępuje Andrew który po roku współpracy zostaje pełnoprawnym członkiem zespołu.
W międzyczasie w grudniu pojawia się na rynku DVD "Covan Wake The Fuck Up" które zawiera fragmenty występu z Krakowa zarejestrowanego podczas wcześniej wspomnianej trasy charytatywnej.
Następne miesiące obfitują w koncerty na rodzimym gruncie jak i również poza jego granicami (Słowacja,Węgry).W 2014 roku pojawił się teledysk do utworu "Slave State" promujący szóstą płytę zespołu pt: "Costumes of Technocracy". Album ukaże się nakładem Mystic Production, premiera zapowiedziana jest na 14.02.2014.